افتتاح نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی به مناسبت پنج‌صدو هشتادمین سالگرد تولد امیر علی شیر نوزایی


افتتاح نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی به مناسبت پنج‌صدو هشتادمین سالگرد تولد امیر علی شیر نوزایی

این نماییشگاه همزمان با سمینار بین‌المللی بازخوانی اندیشه‌های امیر علی شیر نوائی با حضور محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، داکتر نور احمد حیدری معاون مقام ولایت، آریا روفیان رئیس اطلاعات و فرهنگ و شماری از شخصیت‌های فرهنگی، علمی و اکادمیک کشور و منطقه امروز رسما افتتاح گردید.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت:” به این مناسبت ما می‌خواهیم قنامندی‌ها و داشته‌های هرات باستان را به لحاظ فرهنگی برجسته و نمایان سازیم.”

در ادامه آقای زهیر بیان نمود: “وزرات اطلاعات و فرهنگ در حمایت از فرهنگ، هنر و محصولات فرهنگی و قنامندی‌های فرهنگی کشور به خصوص ولایت هرات که پایتخت تمدن فرهنگی و هنری افغانستان است تلاش می‌نمایید.

داکتر نور احمد حیدری افتتاح این نمایشگاه را ارج گذاری پنج‌صدو هشتادمین سالگرد تولد امیر علی شیر نوزایی و هنر‌های اصیل ولایت هرات عنوان نمود.

معاون مقام ولایت خواهان عطف توجه سرپرست وزرات اطلاعات و فرهنگ در حمایت فرهنگ، هنر و محصولات فرهنگی و قنامندی‌های فرهنگی در ولایت هرات گردید.

قابل ذکر است که در این نمایشگاه آثار خوشنویسی، مینیاتوری، آثار باستانی، تذهیب‌کاری، کاشی سنتی، زیور‌آلات و آثار نوشتاری و چندین اثار تاریخی کشور به نمایش گذاشته شده است.

#معاونیت مقام ولایت
#اداره مستقل ارگان‌های محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *