بخش تشخیصیه PCR و ماشین LPA مریضان مقاوم دوائی توبرکلوز در ریفرینس لابراتوار حوزه وی هرات آغاز به کار کرد


بخش تشخیصیه PCR و ماشین LPA مریضان مقاوم دوائی توبرکلوز در ریفرینس لابراتوار حوزه وی هرات آغاز به کار کرد.

این بخش امروز طی محفلی با حضور داشت معاون مقام ولایت هرات، معاون ریاست صحت عامه، نماینده ریاست حج و اوقاف ، رئیس برنامه ملی کنترول توبرکلوز در کشور ، رئیس دفتر WHO در ولایت هرات و از جمعی داکتران شفاخانه حوزه وی هرات افتتاح گردید.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات ضمن استقبال از افتتاح بخش تشخیصیه و نصب ماشین LPA جهت تشخیص مریضان مقام دوائی توبرکلوز، آغاز به کاراین ماشین را یک گام مهم در راستای تداوی بهتر مریضان توبرکلوز دانست.

معاون مقام ولایت هرات بیان داشت” با آنکه در سال های اخیر در راستای تداوی و رسیده گی به مریضان توبرکلوز کارهای بسیار انجام شده، ولی کافی نبوده و نیاز به کار و تلاش بیشتر دارد.

محمد آصف کبیر معاون ریاست صحت عامه هرات در این محفل با تاکید بر این که هرات ظرفیت استفاده از تمام امکانات و تجهیزات طبی را دارا میباشد، گفت: ماشین LPA جهت تعین نوع مقاومت های دوائی توبرکلوز میباشد.

معاون صحت عامه در ادامه افزود: افراد مبتلا به توبرکلوز که قبلا به صورت ناطق تداوی گردیده اند و بدن آنها در مقابل دوا ها مقام شده ما میتوانیم با استفاده از ماشین LPA مشخص نمایم که بدن مریض در مقابل کدام نوع دوا مقام میباشد به این ترتیب این ماشین در تداوی های بعدی مریضی کمک زیادی مینماید.

#معاونیت-مقام-ولایت-هرات
#مقام-ولایت-هرات
#اداره-مستقل-ولایت-هرات

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *