تاکید جدی معاون مقام ولایت هرات بر همکاری ولسوالان و روسای ادارات دولتی در راستای تطبیق بهتر واکسین پولیو در این ولایت


تاکید جدی معاون مقام ولایت هرات بر همکاری ولسوالان و روسای ادارات دولتی در راستای تطبیق بهتر واکسین پولیو در این ولایت.

قرار است کمپاین تطبیق واکسین پولیو به تاریخ 9 حمل در سراسر شهر و ولسوالی‌های ولایت هرات آغاز و برای مدت پنج روز جریان داشته باشد.
اعضای تیم محو پولیو حوزه غرب در جلسه‌ ی که به منظور هماهنگی و ارائه گزارش از آماد‌ه‌گی‌ها بخاطر تطبیق کمپاین پولیو با داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت داشتند، با بیان این مطلب، از آمادگی‌های کامل این مرکز برای تطبیق کمپاین واکسین این دوره پولیو خبر داده اند.
در این جلسه داکترمحمد آصف کبیر معاون صحت عامه و مسئول حوزه وی کمیته محو پولیو ضمن ارائه گزارش مختصری از تطبیق دوره قبلی کمپاین این واکسین، گفت: “در سال گذشته 56 واقعه مثبت پولیو در کل افغانستان ثبت گردید که از این میان هشت واقعه در زون غرب بوده است.”
معاون صحت عامه در ادامه خواهان حمایت ادارات دولتی، ولسوالان، عالمان دینی و مردم در زمینه تطبیق بهتر کمپاین واکسین پولیو گردید.
داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات؛ نقش علما، متنفذین، بزرگان و رسانه ها را در آگاهی‌دهی به مردم جهت واکسین نمودن اطفال شان تاثیرگذار دانسته، تاکید جدی نمود که ولسوالان و روسای ادارات مکلف اند که از پروگرام واکسین حمایت نموده و در جهت تطبیق بهتر این کمپاین همکاری نمایند.
داکتر مهدی حدید عضو شورای ولایتی، حامد شایان فوکل پونت مقام ولایت، روسا و نماینده گان ریاست های امور زنان، ارشاد حج و اوقاف، اطلاعات و فرهنگ، قوماندانی امنیه، ولسوالان و مدیران اجرایی ولسوالی ها در این نشست ضمن قدردانی از تلاش های ریاست صحت عامه در راستا مبارزه با پولیو، حمایت و همکاری های خود را اعلان نمودند.
در اخیر معاون مقام ولایت به منظور تطبیق بهتر دوره پیش رو کمپاین واکسین پولیو به ولسوالان و نماینده گان ولسوالی ها، ریاست های ارشاد، حج و اوقاف، اطلاعات و فرهنگ و سایر ادارات دولتی هدایات مشخص داد.

قرار است دوره کمپاین پولیو به تاریخ 9 حمل 1400 آغاز و الی 13 حمل 1400 برای مدت پنج روز از طریق خانه به خانه و مراکز صحی ادامه خواهد داشت.


#معاونیت-مقام-ولایت
#مقام-ولایت-هرات
#اداره-مستقل-ارگانهای-محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *