جشن یکصد و یکمین سالروز استرداد استقلال کشور، درفضای همدلی و با حضور اقشار مختلف شهروندان هرات در قول اردوی ظفر برگزار شد.


جشن یکصد و یکمین سالروز استرداد استقلال کشور، درفضای همدلی و با حضور اقشار مختلف شهروندان هرات در قول اردوی ظفر برگزار شد.
گل گذاری برپای منار شهدا، رژه نظامیان به هدف نمایش اقتدار و توانایی نیروهای امنیتی و دفاعی، نمایشات جالب ورزشی و اهدای بزرگترین بیرق از سوی مردم ولسوالی گذره به والی هرات از مهم ترین های جشن استقلال در هرات بود.

والی هرات با اتحاف درود و دعا بروح پرفتوح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی و با تاکید بر حفظ ارزش های ملی و اسلامی گفت: استقلال نتیجه مبارزات آزادی خواهانه مردم مجاهد افغانستان است.
آقای قتالی با بیان این مطلب که قامت استقلال با همت مردم استوار است افزود:” جمهوریت اسلامی که حاصل مبارزات مشترک تمام افغانهاست، به همت پرتوان نیروهای امنیتی و مردم حفظ خواهد شد، زیرا آنچه خلاف ارزش های ملی و اسلامی باشد برای مردم ما پذیرفتنی نیست.

درین میان جنرال عبدالروف ارغندیوال قوماندان قول اردوی ظفر نیز اطمینان داد که نیروهای مسلح کشور از ارزش های نظام جمهوری اسلامی با قاطعیت دفاع خواهند کرد.

کامران علیزایی رییس شورای ولایتی از نقش نیروهای مسلح در پاسداری از ارزش های نظام دفاع نمود.

سمونوال عبیدالله نورزایی قوماندان امنیه هرات، شبنم سلحشور به نماینده گی از فعالین مدنی ومولانا عبدالخالق هروی رییس حج و اوقاف نیز صحبت نمودند.

درین مراسم پس از اهدای لوح های سپاس شورای ولایتی به والی هرات ومسئولان امنیتی، ورزشکاران با اجرای نمایشات وحرکات جالب ورزشی توانمندی های خودرا به نمایش گذاشتند وبدینگونه جشن استقلال را تبریک گفتند.

همچنان قطعات مختلف نیروهای اردوی ملی، کوماندو، پولیس ملی، امنیت ملی، قطعات خاص و سرحدی نیز از مقابل مهمانان رژه رفتند و گوشه ای از توانایی ها و مهارت های مسلکی خود را تبارز دادند.

قابل یادآوریست :قبل از آغاز مراسم جشن استقلال، والی هرات مراتب احترام قطعه تشریفات قول اردوی 207 ظفر را پذیرفت.
#مقام ولایت هرات
#اداره ارگان های محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *