قرار است همایش بزرگ علمی شناخت شخصیت و جایگاه امام ابوحنیفه و امام جعفر صادق در ولایت هرات برگزار گردد


قرار است همایش بزرگ علمی شناخت شخصیت و جایگاه امام ابوحنیفه و امام جعفر صادق در ولایت هرات برگزار گردد.

جمعی از علما دینی و اعضای شورای اخوت اسلامی در دیدار با داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات، اخوت و برادری را یک امر مهم و ضروری در برهه حساس کنونی کشور دانسته و از راه اندازی همایش بزرگ علمی و بین المللی اندیشه های وحدت آفرین در ولایت هرات یاد آور شدند.

آنان در این نشست بیان داشتند: این همایش به مدت دو روز با اشتراک شخصیت های مطرح علمی و علمای مختلف از سراسر کشور برگزار میگردد.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات ضمن استقبال و اعلان حمایت اداره محلی هرات از راه اندازی این همایش، گفت: “همه ما مسئولیت داریم که هر روز از روش ها و راه‌هایی که مردم را به هم نزدیک می کند استفاده کنیم، اخوت و برادری را عملا نشان دهیم و این تنها نباید در شعار باشد و برادری ما عملا اجرا شود.

معاون مقام ولایت هرات نقش عالمان دینی را در امر اتحاد و همبستگی مردم و رسیدن به صلح در کشور مهم و ارزنده خوانده، بیان داشت: دین اسلام دین میانه رو، اخوت و همدیگر پذیریست ولی دشمنان دین و مردم افغانستان در تلاش اند که با ترویج افراط گرای؛ اخوت اسلامی را از میان بردارند و در میان شیعه و سنی اختلاف و نفاق ایجاد کنند.

#معاونیت-مقام-ولایت-هرات
#اداره مستقل ارگانهای محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *