معاون مالی و اداری مقام ولایت در سفر به ولسوالی گذره ضمن گذاشتن سنگ تهداب مسجد جامع عبدالله بن مسعود در قریه کٌل این ولسوالی، از جریان کار پروژه های فاز سوم سربند جوی گذره و مکتب وزیر فتح خان بازدید نمود


معاون مالی و اداری مقام ولایت در سفر به ولسوالی گذره ضمن گذاشتن سنگ تهداب مسجد جامع عبدالله بن مسعود در قریه کٌل این ولسوالی، از جریان کار پروژه های فاز سوم سربند جوی گذره و مکتب وزیر فتح خان بازدید نمود .
داکتر نوراحمد حیدری معاون مالی و اداری مقام ولایت هرات، قاضی نذیراحمد حنفی نماینده مردم در پارلمان کشور، رئیس شهر سازی، ولسوال و پرسونل امنیتی ولسوالی گذره، رئیس ارشاد حج و اوقاف، رئیس عمومی حوزه دریایی هریرود مرغاب و کارشناس امور بازسازی مقام ولایت هرات طی سفری به ولسوالی گذره سنگ تهداب مسجد جامع عبدالله بن مسعود در قریه کٌل این ولسوالی را گذاشتند.
داکتر نور احمد حیدری معاون مقام ولایت ضمن قدر دانی از توجه‌ات نیک جلالتمآب محترم محمد اشرف غنی رئیس جمهور اسلامی افغانستان در قسمت ساخت مساجد و مدارس، بر نظارت جدی از پروژه های عام المنفعه تاکید نموده گفت: منفعت این پروژه های برای همه مردم ولایت هرات میرسد و باید مطابق به معیارها و استندرد های تعین شده ساخته شود.
معاون مقام ولایت در بازدید از جریان کار پروژه های فاز سوم سربند جوی گذره و مکتب وزیر فتح خان با بیان اینکه اداره محلی هرات نهایت تلاش خود را مینماید تا پروژه های عام المنفعه به خوبی به پایه اکمال برسد، نقش مردم و بزرگان‌ اقوام را در تطبیق، حفظ و مراقبت از این پروژه ها حیاتی خواند.
از سوی هم قاضی نذیر احمد حنفی عضو مجلس نماینده گان کشور، تطبیق پروژه های عام المنفعه و این چنینی را بدون کمک، همکاری و سهم گیری مردم غیر ممکن خوانده و از مردم خواست تا با حکومت و نیروهای امنیتی همکاری نماینده تا زمینه بهتر تطبیق پروژهای انکشافی فراهم گردد.
قاضی حنیفی امنیت، اقتصاد و صحت را سه عامل عمده پیشرفت کشور دانسته و راه رسیدن به آنها را بدون همکاری مردم چالش زا عنوان نمود.


در ادامه این برنامه ولسوال ولسوالی گذره و رئیس شهر سازی و اراضی بر اهمیت پروژه های انکشافی در قریه جات و نقش مردم در بهبود این پروژه تاکید نمودند.
مسجد جامع عبدالله بن مسعود قریه کٌل ولسوالی گذره که از سوی وزارت شهر سازی تمویل میگردد به مساحت 710 متر در دو طبقه به فرمایش وزارت ارشاد حج و اوقاف ساخته میشود.
#مقام ولایت هرات
#اداره مستقل ارگانهای محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *