جلسه مشترک معاون مقام ولایت هرات و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این ولایت به منظور ایجاد سهولت در روند تبادلات تجاری بین دو کشور


جلسه مشترک معاون مقام ولایت هرات و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این ولایت به منظور ایجاد سهولت در روند تبادلات تجاری بین دو کشور.

این جلسه مشترک که با حضور داشت معاون مقام ولایت هرات، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات، رئیس نماینده گی وزارت خارجه در هرات، رئیس اتاق تجارت و سرمایه گذاری، رئیس سکتوری مقام ولایت، روسای گمرک و ترانسپورت، نماینده کمیساری گمرک اسلام قلعه، و کارشناس اقتصادی مقام ولایت هرات دایر گردیده بود پیرامون مشکلات موترهای باربری در مرز اسلام قلعه، گرفتن تست کرونا از راننده گان موترهای باربری، صدور ویزا از سوی سرکنسول جمهوری اسلامی و مشکلات باز نبودن مرز زمینی بروی مسافرین بحث صورت گرفت.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات ضمن ابراز تشکری از همکاری های کشور همسایه و ‌دوست جمهوری اسلامی ایران، خواهان افزایش پذیرش موترهای باربری از جناب این کشور، باز شدن مرز زمینی برای مسافرین که ویزا دریافت میکنند و ایجاد سهولت در قسمت گرفتن تست کرونا از راننده گان موتر های باربری شد.

در ادامه این نشست روسای اتاق تجارت و سرمایه گذاری، گمرک و ترانسپورت هرات نظریات خود را پیرامون بهتر شدن نقل و انتقالات اموال تجارتی در مرز اسلام قلعه مطرح نمودند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات با بیان اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران متعهد است تا در زمینه انتقال اموال تجارتی در مرز اسلام قلعه سهولت ایجاد نماید، تاکید نمود که تلاش در قمست افزایش پذیرش موتر های باربری و افزایش ساعات کاری نیروی گمرکی از جانب این کشور ادامه دارد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این نشست با بیان اینکه در قسمت باز شدن مرز زمینی برای کسانی که ویزای دریافت می‌کنند با مقامات بلند پایه این کشور صحبت شده، ازتلاش ها برای باز شدن مرز زمینی اسلام قلعه بر روی مسافرین که به صورت استثنایی ویزا دریافت می‌کنند یاد آور شد.

#معاونیت-مقام-ولایت-هرات

#مقام-ولایت-هرات
#اداره-مستقل-ارگانهای-محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *