قرار است کمپاین ملی واکسین پولیو از تاریخ 24جوزا در سراسر شهر و ولسوالی‌های ولایت هرات آغاز گردد


قرار است کمپاین ملی واکسین پولیو از تاریخ 24جوزا در سراسر شهر و ولسوالی‌های ولایت هرات آغاز گردد.

اعضای تیم محو پولیو حوزه غرب در جلسه‌ ی که به منظور هماهنگی و ارائه گزارش از آماد‌ه‌گی‌ها بخاطر تطبیق کمپاین ملی واکسین پولیو با داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات داشتند، با بیان این مطلب، از آمادگی‌های کامل این مرکز برای تطبیق کمپاین واکسن این دوره پولیو خبر داده اند.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت در این جلسه با بیان اینکه تطبیق کمپاین پولیو در ولایت هرات از اولویت های کاری اداره محلی می‌باشد، گفت: اداره محلی بیشترین تلاش خود را در جهت تطبیق خانه به خانه واکسین پولیو بکار می‌گیرد و همه ادارات و ولسوالان باید در قسمت تطبیق گسترده این کمپاین همکاری نمایند.

معاون مقام ولایت ضمن هدایت به تمام ادارات ذیربط دولتی بخاطر همکاری در این کمپاین، گفت: “کمپاین واکسین پولیو یک کمپاین همگانی است و همه شهروندان هرات باید در هر چه بهتر برگزار شدن و همگانی شدن این کمپاین تلاش نمایند تا همه اطفال زیر پنج سال واکسن پولیو شوند.”

داکتر محمد آصف کبیر معاون ریاست صحت عامه و مسئول حوزه وی کمیته محو پولیو ضمن ارائه مختصر از وضعیت پولیو درجهان، افغانستان و حوزه غرب و تطبیق دور قبلی کمپاین واکسین پولیو، از آماده گی های کامل این ریاست در راستای تطبیق کمپاین این دور واکسین پولیو خبر داد.

آقای کبیر در ادامه بابیان اینکه بدون مشارکت مردم و نماینده گان ولسوالی ها و ادارات دولتی مبارزه با پولیو امکان پذیر نیست، خواهان بسیج عمومی در تطبیق بهتر این کمپاین گردید.

قرار است تطبیق کمپاین ملی واکسین پولیو از تاریخ 24-جوزا-1400 در تمام ولایت هرات آغاز والی 27-جوزا-1400 از طریق خانه به خانه و الی تاریخ 31 جوزا از طریق مراکز صحی ادامه داشته باشد.

بر اساس معلومات آمریت معافیت کتلوی ریاست صحت عامه ولایت هرات، قرار است در این دوره از کمپاین برای 654580 طفل زیر پنج سال واکسین پولیو تطبیق گردد.

#معاونیت-مقام-ولایت-هرات
#مقام-ولایت-هرات
#اداره-مستقل-ارگانهای-محل

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *