برگزاری جلسات و تلاش برای جلوگیری از کمبود اکسیجن در شفاخانه های کوید 19 هرات


برگزاری جلسات و تلاش برای جلوگیری از کمبود اکسیجن در شفاخانه های کوید 19 هرات.

در پی افزایش آمار مبتلایان ویروس کرونا، به منظور تامین اکسیجن شفاخانه های کوید 19هرات؛ جلسه‌ی عاجل کمیته ولایتی مبارزه با کرونا به ریاست معاون مقام ولایت هرات با اشتراک معاون ریاست صحت عامه، رئیس شفاخانه حوزه وی هرات، مسئول دفتر ادا در هرات، معاون عملیاتی هرات برشنا، نماینده اتاق صنایع و معادن و مسئولین شرکت های تولید آکسیجن درهرات برگزار گردید.

در این جلسه روی تامین اکسیجن شفاخانه های کوید ۱۹ و افزایش مراکز صحی جهت تداوی مریضان مبتلا به کرونا بحث گردید.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات ضمن بررسی مشکلات شرکت های تولید اکسیجن هرات، بر استفاده از تمام امکانات در قسمت افزایش ظرفیت تولید اکسیجن این شرکت های تاکید نمود.

معاون مقام ولایت با تاکید بر این که اولویت عمده این شرکت ها باید آکسیجن رسانی به شفاخانه های کوید 19 باشد، بیان داشت: “اداره محلی هرات هر نوع همکاری را با این شرکت ها در قسمت افزایش تولید اکسیجن مینمایند.”

مسئولین شرکت های تولید آکسیجن در هرات مشکل برق را از جمله چالش های عمده فرا روی تولید اکسیجن بیان داشته و اطمینان دادن که از تمام توان و ظرفیت در زمینه تولید اکسیجن استفاده مینمایند.

در اخیر جلسه فیصله گردید تا شرکت برشنا به مشکل برق شرکت های تولید اکسیجن رسیده گی نماید و نیز این شرکت ها مکلف اند تا زمان برطرف شدن مشکل برق از جنراتور استفاده نمایند.

همچنان فیصله گردید تا در قسمت فعال نمودن مراکز صحی بیشتر جهت تداوی مریضان مبتلا به ویروس کرونا اقدام گردد.

این درحالیست که بر اساس آمارهای ریاست صحت عامه هرات، مریضان مبتلا به کرونا در موج سوم به شدت در حال افزایش است و مردم نیز توصیه های صحی را رعایت نمیکنند که این موضوع نگران کننده است.

#معاونیت-مقام-ولایت-هرات
#مقام-ولایت-هرات
#اداره-مستقل-ارگانهای-محل

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *