آغاز وضع محدودیت دوهفته‌ای به منظور مهار ویروس کرونا در ولایت هرات


آغاز وضع محدودیت دوهفته‌ای به منظور مهار ویروس کرونا در ولایت هرات.

جلسه هماهنگی میان ادارات ذیربط به منظورتطبیق وضع محدودیت دوهفته‌ای در ولایت هرات به ریاست معاون مقام ولایت دایر گردید.

در این جلسه که آمرامنیت قوماندانی امنیه، معاون ریاست صحت عامه، اعضای شورای ولایتی، روسا ادارات معارف، ترانسپورت، اطلاعات و فرهنگ، مبارزه با حوادث، محبس هرات، اتاق صنعت و تجارت، اعضای جامعه مدنی، اتاق پیشه‌وران و داکتران بدون سرحد حضور داشتند، داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات گسترش سریع موج سوم کرونا در هرات را نگران‌کننده دانسته و بر همکاری جدی ادارات و نهادهای ذیربط با سکتور صحت تاکید نمود.

معاون مقام ولایت در ادامه از تمامی شهروندان خواست تا کرونا را جدی گرفته و با رعایت تمام توصیه‌های صحی؛ صحت خود، خانواده و سلامت جامعه را حفظ نمایند.

اعضای حاضر در این جلسه تاکید نمودن که مردم باید توصیه های صحی را رعایت نمایند و همچنان در قسمت مسدود نمودن تمامی مکان‌های که نظر به فیصله وزارت صحت عامه مسدود اعلان گردیده همکاری نمایند.

آنان افزودند که ازتمامی مکان‌های که نظر به فیصله وزارت صحت عامه و کمیته ولایتی مبارزه با کرونا باید در مدت این دوهفته مسدود باشند، نظارت جدی گردد و در صورت تخلف با آنان برخورد گردد.”

داکتر محمدآصف کبیر معاون صحت عامه هرات نیز افزایش چشم‌گیر واقعات مثبت کرونا در هرات را نگران‌کننده دانسته و می‌گوید به‌منظور مقابله با ویروس و عرضه خدمات بیشتر صحی، ظرفیت شفاخانه شهید بسیم از ۱۰۰ بستر به ۱۳۰ بستر ارتقاء یافته و همزمان شفاخانه شهید رازی نیز مجدداً فعال گردیده است.

کبیر می‌گوید در صورتی‌که واقعات همچنان افزایش یابد، ریاست صحت عامه هرات آمادگی دارد تا تعداد محل‌های مراقبت از مریضان کرونایی را افزایش دهد.

در ادامه همه روسا و نماینده گان ادارات همکاری جدی شان را در راستای تطبیق فیصله ها وزارت صحت عامه جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اعلان نمودند.

این در حالی‌است که سر از امروز در سراسر کشور فعالیت تمامی مراکز تعلیمی- تحصیلی و تمامی مراکز تجمع عمومی شامل تالارهای عروسی، کنفرانس‌ها، حوض‌های آب بازی، حمام‌های عمومی، سوناها، کلپ‌ها و مسابقات ورزشی برای دو هفته تعطیل و مسدود گردیدند.

#معاونیت-مقام-ولایت-هرات
#مقام-ولایت-هرات
#اداره-مستقل-ارگانهای-محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *