کمپاین سراسری واکسین پولیو در ولایت هرات آغاز شد


کمپاین سراسری واکسین پولیو در ولایت هرات آغاز شد

در این کمپاین که برای چهار روز در سراسر هرات ادامه خواهد داشت بیش از ششصد و پنجاه هزار طفل زیر سن پنج سال، در برابر فلج کودکان واکسین می‌شوند.

این کمپاین امروز با چکاندن چند قطره واکسین، توسط داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات افتتاح شد.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت ضمن قدردانی از اداره صحت عامه و تیم کاری محو پولیو حوزه غرب، بر نقش شورای ولایتی, اداره حج و اوقاف, شورا های صحی, اربابان, وکلای گذر بخاطر آگاهی دهی و بسیج جامعه و تشویق فامیل ها جهت گرفتن واکسین پولیو تاکید نموده، خواهان همکاری جدی این ادارات و اشخاص با پروگرام های صحی بخصوص کمپاین پولیو گردید.
معاون مقام ولایت با بیان اینکه خوشبختانه کمپاین دوره قبلی واکسین پولیو در ولایت هرات بیش از 80 فیصد تطبیق گردیده، از مخالفین دولت نیز خواست تا بخاطر آینده اطفال این سرزمین از این کمپاین حمایت و همکاری نمایند.

داکتر محمد آصف کبیر معاون ریاست صحت عامه با بیان که: “این کمپاین توسط بیش ازپنج هزار کارمند صحی و رضاکار تطبیق می‌گردد،” از آمادگی های کامل این ریاست در تطبیق هر چه بهتر این دوره کمپاین واکسین پولیو اطمینان داد.

بر اساس پلان آمریت معافیت کتلوی هرات قرار است در این دوره از کمپاین برای بیش از 650 هزار طفل زیر پنج سال واکسین پولیو تطبیق گردد.
#معاونیت-مقام-ولایت-هرات
#مقام ولایت هرات
#اداره مستقل ارگانهای محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *