آغاز روند توزیع مواد خوارکی متراکم حیوانی و سیلو های ذخیره غله‌جات برای دهقانان هفت ولسوالی ولایت هرات


آغاز روند توزیع مواد خوارکی متراکم حیوانی و سیلو های ذخیره غله‌جات برای دهقانان هفت ولسوالی ولایت هرات.

روند توزیع این مواد به دهقانان از سوی ریاست زراعت با همکاری سازمان جهانی غذا امروز با حضور داشت معاون مقام ولایت هرات، معاون شورای ولایتی، مسئولین اداره زراعت و جمعی از دهقانان از ولسوالی های مختلف آغاز گردید.

بشیراحمد احمدی سرپرست ریاست زراعت میگوید: در مرحله اول این کمک ها به هفت ولسوالی هرات برای بیش از هشت هزار دهقان به هر دهقان 200 کیلو مواد خوراکی متراکم حیوانی توزیع می‌گردد.”

سرپرست ریاست زراعت علاوه نمود: “خشک سالی امسال باعث آسیب زیادی به دهقانان و از بین رفتن علف چرها گردید و این کمک ها می‌تواند سه تا چهار ماه مواد خوارکی مواشی دهقانان را تامین نماید و همچنان چهار صد سلیو ذخیره غله‌جات برای زراعین نیز توزیع می‌گردد.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات، زراعت و مالداری را اساس اقتصاد مردم افغانستان دانسته و تاکید نمود که توجه به این بخش مهم و حیاتی می‌تواند زمینه رشد و انکشاف اقتصاد کشور را فراهم نماید.

معاون مقام ولایت هرات با استقبال از توزیع این کمک ها به دهقانان، از نهادهای کمک کننده بین المللی خواهان همکاری های بیشتر در بخش توسعه زراعت و تبدیل زراعت سنی به مدرن گردید.

از سوی هم معاون شورای ولایتی هرات در این برنامه بر توزیع عادلانه این کمک ها به دهقانان مستحق ولسوالی ها تاکید نمود.

این کمک ها در حالی توزیع می‌گردد که به گفته مسئولان اداره زراعت کمتر از صد ملی متر بارندگی امسال، خشک سالی و ازبین رفتن کشت های للمی و علف چرها باعث متضرر شدن دهقانان گردیده است.

#معاونیت-مقام-ولایت-هرات
#مقام-ولایت-هرات
#اداره-مستقل-ارگانهای-محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *