جلسه هماهنگی موسسات غیر دولتی(داخلی و خارجی) به ریاست معاون مقام ولایت هرات برگزار گردید


جلسه هماهنگی موسسات غیر دولتی(داخلی و خارجی) به ریاست معاون مقام ولایت هرات برگزار گردید.

این جلسه که با حضور داشت معاون ریاست صحت عامه، رئیس اقتصاد، کارشناس پلان گذاری مقام ولایت و جمعی از مسئولین و نماینده گان موسسات غیر دولتی فعال در ولایت هرات دایر گردیده بود، رئیس اقتصاد ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های موسسات غیر دولتی و بیان برخی از مشکلات، خواهان هماهنگی های بیشتر این موسسات با این ریاست شد.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات در این نشست با اعلان حمایت و قدردانی اداره محلی از موسسات غیر دولتی و بیان اینکه موج سوم کرونا هر روز در حال گسترش است و بخش های صحی نیاز جدی به حمایت و همکاری دارند، خواهان همکاری ها و کمک های بیشتر موسسات به بخش صحی در موج سوم کرونا شد.
معاون مقام در ادامه با تاکید بر انتخاب مستحقین واقعی جهت دریافت کمک های موسسات، یادآور شد که تمام پروژه ها باید در هماهنگی با ریاست اقتصاد و ادارات سکتوری تطبیق گردد.

داکتر محمد آصف کبیر معاون ریاست صحت عامه از موسسات خواهان همکاری با ریاست صحت عامه در بخش های؛ آگاهی دهی به مردم، افزایش تیم های سمپل گیری، فراهم نمودند امکانات در بخش آی سی یو شفاخانه کوید ۱۹، فعال نمودند لابراتور پی سی آر شفاخانه کوید ۱۹، فراهم نمودن مواد مبارزه با کرونا و ضد عفونی مکان های مزدحم گردید.

در ادامه این جلسه پروژه های دو موسسه به شمول اکسفام و سرچ که در راستای مبارزه با کرونا در ولسوالی ها هرات فعالیت می‌نمایند مورد بررسی قرار گرفت.
معاون مقام ولایت هرات، بر تطبیق این پروژه ها در ولسوالی ها دوردست، توجه در قسمت انتخاب مستفیدین آنها و استفاده از روش های موثر جهت آگاهی دهی به مردم در موج سوم ویروس کرونا تاکید نمود.

#معاونیت‌مقام‌ولایت هرات
#مقام ولایت هرات
#اداره مستقل ارگانهای محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *