افزایش تعداد وفیات و مبتلایان ویروس کرونا در ولایت هرات و تاکید معاون مقام ولایت هرات بر افزایش بسترها


افزایش تعداد وفیات و مبتلایان ویروس کرونا در ولایت هرات و تاکید معاون مقام ولایت هرات بر افزایش بسترها

جلسه ولایتی مبارزه با ویروس کرونا همزمان با برگزاری جلسه‌‌ هفته‌وار EPR در صحت عامه هرات دایر گردید.

این جلسه به منظورهماهنگی های بیشتر فعالیت های مبارزه با ویروس کرونا، رساند آکسیجن و رسیده گی به مریضان شفاخانه های کوید 19 و ارائه گزارشات ریاست صحت عامه پیرامون مبارزه با کرونا با حضور داشت معاون مقام ولایت هرات، معاون ریاست صحت عامه، آمر شفاخانه حوزه وی هرات، نماینده گان موسسات کمک کننده بین المللی، مسئولین شفاخانه های کوید 19 هرات و جمعی از پرسونل صحی دایر گردید.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات ضمن تشکری از زحمات داکتران و پرسونل صحی در راستای مبارزه با ویروس کرونا، از تلاش های اداره محلی هرات به منظور تامین آکسیجن مورد نیاز شفاخانه های کوید19 توسط شرکت های تولید اکسیجن در این ولایت و همچنان خریداری و وارد نمودن اکسیجن از کشور ایران یاد آور شد.

معاون مقام ولایت در این جلسه یک بار دیگر بر آگاهی دهی به مردم از طریق رسانه ها و شبکه های اجتماعی تاکید نمود و از موسسات که شفاخانه های کوید 19 در هرات را تمویل میکنند خواهان افزایش تعداد بسترهای این شفاخانه شد.

آقای حیدری در ادامه با تاکید بر ارائه دقیق آمار مبتلایان و وافیات از سوی سیستم راپوردهی ریاست صحت عامه گفت: باید تمام آمارهای واقعی جمع آوری و درج سیستم گردد تا اقدام بر اساس آمارهای واقعی صورت گیرد.

داکترمحمد آصف کبیر معاون ریاست صحت عامه در این جلسه با ارائه آخرین گزارش از وضعیت انتشار ویروس کرونا و فعالیت های این اداره، از افزایش آمار مبتلایان و وفیات ویروس کرونا ابراز نگرانی نموده و از بدتر شدن وضعیت در ولایت هرات در صورت توجه نکردن مردم به توصیه های صحی هشدار داد.

در این جلسه مسئولین شفاخانه شهید بسیم و شفاخانه شهید رازی گزارشات خود را ارائه نمودند که این گزارشات آمار بلند مبتلایان را نشان میدهد و در حال حاضر در شفاخانه شهید بسیم 131 مریض بستر میباشند که وضعیت 75تن وخیم گزارش شده است.

#معاونیت-مقام-ولایت-هرات
#مقام-ولایت-هرات
#اداره-مستقل-ارگانهای-محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *