اولین محموله 20 تنی آکسیجن از کشور ایران امروز به ولایت هرات رسید


اولین محموله 20 تنی آکسیجن از کشور ایران امروز به ولایت هرات رسید.

در پی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ولایت هرات و نیاز به آکسیجن، اولین محموله 20 تنی اکسیجن از کشور ایران وارد ولایت هرات شد و قرار است به مراکزصحی مورد نیاز توزیع گردد.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات که به منظور بازدید ازاین محموله و شرکت تولید آکسیجن ارغوان هری به شهرک صنعتی هرات رفته بود، از همکاری و تلاش های ریاست صحت عامه، شرکت تولید اکسیجن ارغوان هری، نماینده گی وزارت امور خارجه کشور در هرات، سر کنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران، اداره صحت عامه خراسان رضوی، همکاران گمرک و کیمیساری و همه کسانی در قسمت تهیه اکسیجن نقش داشتند تشکری نمود.

معاون مقام ولایت با استقبال از این محموله، گفت:”براساس تفاهم میان کشور ما و جمهوری اسلامی ایران مجوز خروج اکسیجن از شهر مشهد به ولایت هرات صادر شده و قرار است هفته دو موتر بیست تنی اکسیجن از طریق مرز اسلام قلعه وارد ولایت هرات گردد.

آقای حیدری تاکید نمود که با ورود این محموله ها مشکل اکسیجن ولایت هرات به گونه کامل رفع میگردد و تلاش میشود تا به ولایت های همجوار نیز فرستاده شود.

عبدالحکیم تمنا رئیس صحت عامه هرات نیز با استقبال از ورود محموله ها اکسیجن، از آماده گی های این ریاست به منظور افزایش تعداد بستر در شفاخانه های کوید 19 خبر داد.

رئیس صحت عامه هرات با بیان اینکه آمار مبتلایان رو به افزایش است، از مردم خواست تا نکات بهداشتی و توصیه های صحی را راعایت نمایند.

#معاونیت-مقام-ولایت-هرات
#مقام-ولایت-هرات
#اداره-مستقل-ارگانهای-محل

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *