دیدار معاون مقام ولایت هرات با خانم پتریشیا دانزی، سفیر و رئیس عمومی اداره برنامه ‎های انکشافی کشور سویس و هیئت همراهش


دیدار معاون مقام ولایت هرات با خانم پتریشیا دانزی، سفیر و رئیس عمومی اداره برنامه ‎های انکشافی کشور سویس و هیئت همراهش

در این دیدارکه الیویر بنگرتر رئیس دفتر همکاری های سیاسی کشور سویس در کابل، خانم کارولین اکو و محمود صلاح رئیس دفتر صلیب سرخ در ولایت هرات و معاون ریاست نمایندگی ارتباط خارجه حضور داشتند، خانم دانزی با بیان برخی از فعالیت ها و کمکهای کشور سویس به ولایت ولایت هرات، گفت که کشور سویس متعهد به ادامه حمایت از افغانستان در بخش ‎های مختلف از طریق دفتر صلیب سرخ و سایر نهاد ها میباشد.

داکتر نوراحمد حیدری معاون مقام ولایت هرات در این دیدار با بیان اینکه کمیته بین المللی صلیب سرخ در چند دهه جنگ در افغانستان در کنار مردم ما بوده و بیشتر کمک برای مردم این کشور در بخش های مختلف داشته، از خدمات بشر دوستانه این کشور سویس و دفتر صلیب سرخ در این ولایت قدر دانی نمود.

معاون مقام ولایت هرات ضمن صحبت پیرامون وضعیت ویروس کرونا، آمار مبتلایان به این ویروس، خشک سالی و اثرات آن روی اقتصاد مردم و بیجاشده گان داخلی در این ولایت، فعالیت های دفتر صلیب سرخ در ولایت هرات را مفید و موثر خوانده و خواهان همکاری ها و کمک های بیشتر کشور سویس به ولایت هرات شد.

آقای حیدری، در این نشست تاکید نمود که گروه طالبان با رعایت نکردن اصول جنگی، کشتار افراد ملکی و تخریب تاسیسات عام المنفعه هر روز باعث جنایت جنگی در افغانستان میشوند و باید کشورها و نهادهای بین المللی این را در نظر داشته باشند.

در این نشست رئیس عمومی اداره برنامه های انکشافی کشور سویس و رئیس دفتر صلیب سرخ در هرات از ادامه کمک های شان به ولایت هرات در بخش های مختلف اطمینان دادند.

#معاونیت‌مقام‌ولایت‌هرات
#مقام‌ولایت‌هرات
#اداره‌مستقل‌ارگانهای‌محل

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *