جلسه ولایتی مبارزه با ویروس کرونا در ریاست صحت عامه هرات دایر گردید


جلسه ولایتی مبارزه با ویروس کرونا در ریاست صحت عامه هرات دایر گردید

این جلسه که به ریاست معاون مقام ولایت هرات و با حضور داشت رئیس و معاون صحت عامه هرات، نماینده گان موسسات کمک کننده بین المللی و مسئولین شفاخانه های کوید 19دایر گردیده بود داکتر عبدالحکیم تمنا رئیس صحت عامه با ارائه گزارشی از وضعیت ویروس کرونا در هرات و فعالیت های این ریاست در راستای تامین آکسیجن مریضان شفاخانه های کوید 19، گفت:”اگر چه تا حال واقعه از مریضی قارچ سیاه در ولایت هرات به ثبت نرسیده با آن هم نگرانی ها از شیوع این بیماری در ادامه موج سوم ویروس کرونا در این ولایت وجود دارد.

داکتر نوراحمد حیدر معاون مقام ولایت هرات در این جلسه بر مدیریت و نظارت ریاست صحت عامه و موسسات همکار از روند توزیع اکسیجن به اساس اولویت در شفاخانه های کوید 19، شفاخانه حوزه وی هرات، شفاخانه های خصوصی و دیگر مراکز مورد نیاز تاکید نمود.

معاون مقام ولایت هرات، آمار وافیات ناشی از ویروس کرونا در ولایت هرات را نگران کنند دانسته و بر بررسی دقیق دلایل افزایش آمار وافیات در شفاخانه های کوید 19 تاکید نمود.

این در حالیست که در حال حاضر 156 مریض مبتلا به ویروس کرونا در شفاخانه شهید بسیم شیدایی و 44 تن در شفاخانه شهید رازی گاه زرگاه بستر می‌باشند و بر اساس آمار ریاست صحت عامه 16 تن در شبانه روز گذشت از اثر این ویروس در ولایت هرات جان باخته اند.

#معاونیت-مقام-ولایت-هرات
#مقام-ولایت-هرات
#اداره-مستقل-ارگانهای-محلی

خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *