بیوگرافی معاون مقام ولایت هرات

 داکتر نور احمد حیدری

داکتر نور احمد حیدری “علیزائی” فرزند محمد ملوک مشهور به حاجی فاروق خان غوریانی و نواسه محمد حیدر خان در سال ۱۳۵۸ هجرى شمسى در یک خانواده متدین و روشنفکر در قریه قیسان ولسوالی غوریان ولایت هرات متولد گرديده است. پدر کلان و‌ پدر وى از بزرگان و متنفذین ولسوالی غوریان ولایت هرات می‌باشند .

وی تعلیمات ابتدایی و متوسطه خویش را در دوره مهاجرت در جمهوری اسلامی ایران سپری کرده و بعد از بازگشت به کشور دوره لیسه را در لیسه عالی انقلاب اسلامی شهر هرات با درجه اعلی به پایان رسانید.

اقای حیدری بعد از سپری نمودن امتحان کانکور در سال ۱۳۷۶ هجری شمسی با نمرات عالی به پوهنتون هرات راه یافت و در سال ۱۳۸۲ تحصيلات خود را در پوهنځى طب معالجوی پوهنتون هرات به پايان رسانيده است.

داکتر حیدری پس از فراغت تا سال ۱۳۹۲ هجری شمسی در وزارت صحت و مؤسسات صحی بین‌المللی نظیر CHA تحت عنوان “داکتر مرکز صحی ، سوپر وایزر و مانیتور صحی ولایتی ) در صحت عامه ولایت هرات ايفاى وظيفه نموده است.

وی در همین سال‌ها با جمعی از همکارانش شرکت تولیدی مواد ساختمانی “همت” و شفاخانه “مهربان” را تأسـیس نمـودند

داکتر نور احمد حیدری در سـال ۱۳۹۳ حسب تقاضا و تشویق و حمایت مـردم و نظر به علاقه به فعالیـت‌هـای سیاسـی-اجتمـاعی در انتخابات شورای ولایتی ولایت هرات منحیث کاندیدای مستقل در شورای ولایتی هرات به فعالیت‌های انتخاباتی خویش آغاز نمود و در سال ۱۳۹۳ هجری شمسی به اساس رای اعتماد مردم باعزت هرات به عنوان “نماینده مردم” در شورای ولایتی هرات راه یافت.

اقای حیدری در کارنامه فعالیت‌های خویش در شورای ولایتی ریاست کمیته‌های فرهنگی و اجتماعی و کمیته نظارت و ارزیابی مـالی را نیـز عهده دار بوده و در دادخواهی های احقاق حقوق مردم هرات در تمام عرصه‌ها فعالیت نموده است.

اقای حیدری در زمان شیوع مریضی کرونا عضویت کمیته “ملی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا” به نماینده گی از هرات داشته و‌در امر مبارزه با کرونا در سطح ملی و‌محلی فعالیت داشته است

داکتر نور احمد حیدری از انجایی که از شهرت نیک و تجارب کاری خوب در نهاد‌های دولتی و خصوصی برخورد دار می‌باشد در سال ۱۳۹۹ هجری شمسی به منظور تعمیم هرچه بهتر امور و تقویت حکومت داری محلی‌، حسب لزوم دید مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان در بست رتبه اول بحیث معاون مالی و اداری مقام ولایت هرات تقرر حاصل نمود.

آقای حیدری با درک عمیق از مردم و اجتماع در دوره خدمات شان در وزرات صحت، شورای ولایتی ولایت هرات و معاونیت مالی و اداری مقام ولایت هرات در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کارکرد‌های چشم‌گیری انجام داده و همزمان موسس و عضو هیئت رهبری مجمع اجتماعی اصلاح طلبان هرات نیز می‌باشد.

اقای حیدری تحقق حاکمیت قانون، تامین عدالت اداری، تحکیم رابطه مردم با دولت و تلاش براى صلح باعزت و پايدار را از اولويت‌هاى کارى خود عنوان نموده است.

آقای حیدری متاهل می‌باشد که حاصل ازدواج آن دو پسر و سه دختر مى‌باشد.

وی به زبان‌هاى پشتو، درى و انگليسى بلدیت دارد